Készítettem már többféle Pavlovát: Pavlova tekercs szedres-málnás vaníliakrémmel és Pavlova torta gránátalmával, lassan elmondhatom, hogy rajongója lettem!
Ropogós kéreg alatt, ragacsos-puha hab, ez a titka ennek a sütinek. Erre jön egy lágy habtejszín réteg és friss gyümölcsök ékesednek koronaként a tetején. Ilyen egy tökéletes pavlova, amit aztán megunhatatlanul variálhatunk. Még jobb, hogy lisztmentes és felhasználhatjuk hozzá a másból megmaradt tojásfehérjéket.
A névadó Anna Pavlova, korának legnagyobb balerinája volt. Talán az ő kecsessége, törékenysége ragadta meg az elegáns desszert alkotóját és tiszteletére elkészítették a Pavlova-tortát. Egy kerek, habcsókos édességet, krémes tejszínhabbal és gazdag gyümölcsfeltéttel.
Íme egy újabb változat:
Hozzávalók 4 főre:
A habcsókhoz:
- 6 db tojásfehérje
- 30 dkg cukor
- 1 tk étkezési keményítő
- 1 tk almaecet
- 1 tk vanília aroma
A meggyszószhoz:
- 50 dkg magozott meggy
- 3 ek cukor (ízlés szerint)
- kb. 1,5 dl víz
- 2 ek étkezési keményítő
A habos réteghez:
- 3 dl habtejszín
- 1 db habfixáló
A csokimázhoz:
- 15 dkg vaj
- 3 tk holland kakaópor
- 10 dkg cukor
Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő kb. 140 fokra. Óvatosan válasszuk ketté a tojásfehérjéket a sárgájától. Ha a sárgájából egy kevés is belefolyik, már nem lehet olyan keményre felverni. Verjük habbá a tojásfehérjéket és kanalanként adagoljuk hozzá a cukrot. Minden egyes kanál után, jó alaposan tovább verve, így a hab egyre keményebb lesz. Hozzáadjuk az almaecetet és a vanília aromát is. Addig kell verni, amíg a cukor szépen elolvad és szép fényes, kemény habot nem kapunk. Az étkezési keményítőt a hab tetejére szitáljuk és lazán beleforgatjuk. Egy gáztepsibe sütőpapírt helyezünk és a masszából teszünk körülbelül 8 centiméter átmérőjű halmokat (körülbelül 7-8 darab lesz ebből az adagból). Kezdjük sütni, majd 5-10 perc után mérsékeljük 120 fokra a sütő hőfokát és süssük még egy órát. Amikor már halvány vajszínű és kemény a felülete, akkor van készen. A sütés folyamata alatt ne nyitogassuk a sütő ajtaját!
Amikor befejeződött a sütés, a sütőajtót nyitott állapotban hagyjuk, egy fakanállal támasszuk ki és így várjuk meg, míg teljesen kihűlnek a tortácskák. (Ez az idő legalább 2-3 óra legyen.) Amikor teljesen kihűlt, akkor ideje, hogy "feldíszítsük" a pavlováinkat! :)
Ehhez szükséges, hogy a habtejszínt kemény habbá verjük. Valamint elkészítjük a csokimázat és a meggyszószt.
A csokimázhoz a hozzávalókat tegyük egy lábasba és addig főzzük, amíg a vaj és a cukor elolvad, majd hűlni hagyjuk.
A meggyszószhoz a meggyet szintén egy edénybe tesszük és kevés, körülbelül 1-1,5 dl vízzel néhány perc alatt felforraljuk. Cukorral ízesítjük ízlés szerint és az étkezési keményítőt kevés vízzel kikeverjük, majd a forrásban lévő meggyhez adjuk. Egy perc alatt összefőzzük és készen is van.
A desszertünket csak közvetlenül szervírozás előtt állítsuk össze: tegyünk egy mini pavlovát egy tányér közepére, locsoljuk meg kevés csokiöntettel, kanalazzunk rá tejszínhabot, majd meggyszószt. A végén még egy pici csokiöntettel díszítsük.
Isteni összhatás, érdemes rögtön nekiállni az elkészítésnek!
További torták | sütemények | gyümölcsös sütemények
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése