Köszöntelek gasztro oldalamon!

Sok szeretettel köszöntelek gasztro oldalamon!


Az életet nem csak élni, hanem élvezni is kell: nem csak azért főzünk, eszünk, hogy ne legyünk éhesek! Szeretek változatosan, bőségesen főzni úgy, hogy mindenki örömét lelje benne: aki főzi, és az is, aki eszik belőle.

Szeretek élni, szeretek főzni, szeretem a szeretteimet jóllakatni , és ebben a gasztro blogban megmutatom, hogyan lehet ezt bárkinek utánam csinálni.
Kezdő és tapasztalt konyhatündéreknek egyaránt ötletek és receptek. A legtöbb receptet anyukámtól, nagymamámtól tanultam.
Remélem, hogy lesz, amit kipróbáltok ti is és sok örömötök telik majd az ételek elkészítésében és a siker sem marad el!

2015. június 3., szerda

Rántott sajt rizzsel és tartármártással



A rántott sajtban szerencsésen találkozik két gasztronómiai sikertörténet, a panírozásé és a sajté. Mindenki számára ismert ez a konyhatechnikai eljárás, a panírozás: amikor húst, halat, zöldségeket vagy éppen az ízletes sajtot lisztbe, tojásba és zsemlemorzsába hempergetjük és bő zsírban vagy olajban kisütjük. Máig a legkedveltebb a trappistából készült rántott sajt, de a hatalmas sajtválasztéknak köszönhetően többféle ízben készíthető ez a közkedvelt étel. Például camembertből, ami legalább olyan népszerű alapanyaga a rántott sajtnak, mint a trappista. De ezt majd legközelebb. :)
Íme a trappista sajtból készült rántott sajtunk:

Hozzávalók 4 főre:

  • 50 dkg trappista sajt
  • 4-5 db tojás
  • 0,5 dl tej
  • 20 dkg liszt
  • 20 dkg zsemlemorzsa
  • só ízlés szerint
  • olaj a sütéshez
Tálaláshoz:

Elkészítés:

A sajtot tetszőleges formájúra és kb. 8-10 mm vastagságúra szeleteljük. A sajtot panírozás előtt 1-2 órára tegyük hűtőbe, vagy egy fél órára mélyhűtőbe! A tejet öntsük egy tálba és forgassuk bele a sajtszeleteket, ez is garantálja, hogy nem fog a panírból kifolyni a sajt. A tojást felverjük egy kevés sóval. A szokásos módon kezdjünk el panírozni (elég csak egyszer), vagyis először a lisztbe, azután tojásba, végül a zsemlemorzsába forgassuk bele a sajtot. Ezután megfelelő hőmérsékletű és bőséges olajban (olajsütőben vagy serpenyőben kb. 170 fokon) kisütjük a sajtokat.
Érdemes figyelni, ha hideg az olaj, akkor megszívja magát a bunda és elázik a sajt. Ha pedig nagyon forró az olaj, akkor gyorsan megég a panír. Akkor jó az olaj hőmérséklete, ha forró, de még nem füstöl. A másik fontos dolog, hogy érdemes úgy sütni, hogy kevés sajtdarabot tegyünk az olajba és ne érjenek egymáshoz! Sütés közben az oldalak megfordításakor nem szabad sem késsel, sem villával beleszúrni a sajtba, hanem csak lapáttal vagy csipesszel ajánlatos megfordítani.
Tálaláskor a rántott sajthoz kínálhatunk klasszikusan párolt rizst és az elengedhetetlen tartármártást.




Tipp: Ha sütés előtt marad még a rántott sajtból, akkor azt betehetjük a mélyhűtőbe, ez az étel jól viseli a fagyasztást és máskor frissen kisüthetjük.

További előételek | hús nélküli ételek

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése